Naprawa i serwis maszyn do szycia i owerloków - Szablony i formy

 krawieckie - Usługi elektryczne - Łódź

.

Jeżeli chcecie Państwo przed kupnem maszyny do szycia mojej porady jaką maszynę wybrać proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 

   796 450 545  

Porada taka jest bezpłatna.Jaką wybrać maszynę do szycia.Trudny temat, mamy szeroki wybór jakościowy i cenowy, generalnie czym maszyna droższa tym lepiej pod warunkiem prawidłowego obchodzenia sie z tym urządzeniem. Z mojego obecnego doświadczenia odradzam kupowania tanich maszyn poprzez internet lub w sklepach wielkopowierzchniowych a także maszyn naszej polskiej kultowej marki. Maszynę do szycia moim zdaniem powinno się kupować w specjalistycznym salonie, gdzie pozwolą nam wypróbować możliwości takiej maszyny. Nadmienić jednak trzeba że każda firma w swojej ofercie posiada maszyny do szycia delikatnie mówią słabe. Firmy produkujące maszyny do szycia często twierdzą, że tania maszyna jest odpowiednia dla osób początkujących, uważam że nie jest to dobry pomysł, nawet uczyć się powinno na solidnym sprzęcie. Jakie ważne funkcje powinna posiadać dobra maszyna do szycia?

Płynna regulacja długości i szerokości ściegu.

Regulacja docisku stopki.

Automatyczny nawlekacz nitki.

Możliwość wyboru przynajmniej kilkunastu wzorów ściegu.

Półautomatyczne lub automatyczne obszywanie dziurek.

Wolne ramię.

Szycie podwójną igłą.

To podstawowe funkcje jakie są potrzebne do nauki szycia a sprawdzą się także w normalnyn użytkowaniu maszyny do szycia. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednim budżetem lepiej jest naprawić, wyregulować starą maszynę która może jeszcze wiele lat posłużyć i do takich maszyn kupimy ewentualnie części zamięnne.

Trzeba też brać pod uwagę fakt że współczesne maszyny do szycia szczególnie te tanie, bardzo słabo sobie radzą z szyciem grubych tkanin (teksas itp.) i bardzo źle znoszą szycie grubszymi nićmi, szczególnie podwijanie nogawek w spodniach czy wszycie ekspresu.

Moim zdaniem poleciłbym Janome, Brother, Husqvarna, Toyota, Elna, Bernina czy Pfaff, ale przy odrobinie szczęścia maszyny innych producentów też mogą się sprawdzić. 

Łucznik,Singer,Brother,Janome,Husqvarna,Elna,Pfaff,Veritas,Juki,Riccar,

Kintex,Siruba,Yamato,Gemsy,Jack,Victoria,Riccar,Necchi,Zoje,Pegasus,

Textima,Minerwa,Priveleg,Bernina,Gritzner,Babylock,Merrylock,

Ultralock,Mylock,Superlock,Huskylock


oraz inne maszyny.

.